За даними Державної служби статистики України, капітальні інвестиції у сільське, лісове і рибне господарство у січні-вересні 2017 року збільшилися проти відповідного періоду минулого року на 36,7% і становлять 40980 млн грн, повідомив провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.

За його словами, частка аграрного виробництва у капітальних інвестиціях загалом по державі за 9 місяців цього року становила 15,8%, що менше, ніж за відповідний період 2016 року.

Хоча темп приросту капітальних інвестицій в аграрне виробництво у січні-вересні 2017 року був досить високим, однак порівняно з відповідним періодом минулого року, коли приріст капіталовкладень у галузь становив 62,8%, — помітно знизився.

— Така динаміка є типовою для післякризового періоду, коли інвестори спочатку активно реалізують відкладені під час кризи інвестиційні проекти, а потім їх інвестиційна діяльність набуває стабільного характеру, — пояснив експерт.

Враховуючи тенденції в інвестиційних процесах за січень-вересень 2017 року слід очікувати, що річний обсяг капітальних інвестицій у сільське господарство з урахуванням об’єктів інфраструктури досягне 70 млрд гривень.