Зарплати водіїв в агросекторі зросли на 17% — дослідження Agrohub

У 2024 році середньомісячний дохід водіїв, які працюють в агропромисловій сфері, зріс на 17% порівняно з 2023-м і досяг 24,6 тис. грн (без урахування бонусів). Такі результати дослідження Agrohub, яке охопило 43 польові компанії та понад 3000 водіїв.

Зростання доходів у всіх категоріях

За підсумками дослідження, зарплати зросли у всіх категоріях водіїв:
Водії автобусів і легкових авто їхній дохід збільшився найбільше, на 22%, і в середньому склав 20,4 тис. грн.
Водії вантажівок зафіксовано найменше зростання (+14%), проте вони залишаються найбільш високооплачуваною категорією, із середньомісячним доходом 29,3 тис. грн.
Заправники їхня зарплата збільшилася на 18%, досягнувши 23,6 тис. грн на місяць.

Більшість водіїв в агросекторі отримують комбіновану оплату: фіксований оклад + відрядна частина, яка залежить від обсягу перевезень та вантажопідйомності транспорту.

Тенденції на ринку водіїв
  • Попит на великотоннажний транспорт: частка вантажівок вантажопідйомністю 16+ тонн збільшилася з 17% у 2023 році до 24% у 2024 році.
  • Фонд оплати праці зріс на 21% у 2024 році він склав 43,14 грн/га проти 35,5 грн/га у 2023 році.
  • Бонуси залишаються на рівні 5% від середньомісячного доходу.
  • Дефіцит кадрів кількість водіїв майже не змінилася, у середньому 15,5 на 10 тис. га, однак компанії стикаються з браком досвідчених фахівців.
Хто керує агротранспортом?

60% водіїв чоловіки віком 45–65 років (показник не змінився з 2023 року).
Частка молодих водіїв до 25 років несуттєво зменшилася з 3,2% до 2,6%.
Кількість водіїв старше 65 років зросла з 1,8% до 2,4%.
Жінки за кермом вперше серед водіїв вантажівок з’явилися жінки (поки що менше 1% опитаних).

— Минулого року галузь стабілізувалася завдяки розблокуванню зернового коридору, але це не спонукало компанії до суттєвого розширення автопарку чи збільшення штату водіїв, як у 2022 році. Водночас роботодавці намагаються утримати працівників, що стало ключовою причиною підвищення зарплат у 2024 році, — коментує керівник Agrohub HR360 Benchmarking Дмитро Лєбєдєв.

Попри позитивну динаміку зарплат, ринок продовжує відчувати нестачу кваліфікованих водіїв, що залишається викликом для аграрного сектору.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram