В українських магазинах подешевшала свинина

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-10
За результатами щомісячного моніторингу роздрібних цін торговельних мереж, аналітики асоціації «Свинарі України» помітили, що у лютому в Україні знизилися роздрібні ціни на свинину. Про це GrowHow повідомила пресслужба асоціації.

Моніторинг показав, що середня ціна охолодженої свинини у лютому була на 1,4% (2,5 грн/кг) нижчою ніж місяцем раніше. Вартість охолоджених свинячих напівфабрикатів на полицях супермаркетів також була меншою.

Найпомітніше подешевшали стегнова частина (-3,8 грн), грудинка (-4,2 грн/кг) та вирізка (-4,5 грн/кг). Ціна ошийка порівняно з січневою знизилася на 1% або 2 грн/кг.

Аналітики зауважили, що пониження роздрібних цін на свинину відбулося на тлі аналогічної динаміки на ринку живця. Впродовж лютого середньозважена ціна закупівлі свиней забійних кондицій зменшилась на 4,2 грн/кг (-6,2%).

— Однак зміна цінників станом на кінець зими обмежилася коливанням на 0,2-2,5% чи 1-5 грн/кг. Тож ціна кінцевої реалізації не повною мірою транслює зміну закупівлі й епізодично «розсинхронізовується» із нею під час руху на пониження. Тож корекція цін на живець свиней є далеко не єдиним чинником який на неї впливає, — зауважили в асоціації “Свинарі України”.

Водночас, як зазначили фахівці, позитивну цінову динаміку на початку березня роздрібна торгівля підхопила оперативніше. Не зважаючи на це та попередні побоювання операторів ринку свинини щодо торгівлі під час сезонного спаду споживчої активності, більшість із них зауважила, що реалізація охолоджених напівфабрикатів відносно рівномірна.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram