В українських Карпатах створюють мережу туристичних маршрутів на основі полонинських господарств, на яких займаються вівчарством, скотарством і традиційним сироварінням.

Проєкт назвали “Гуцульські сирні плаї”, а в його основу вклали французьку модель “Дороги сирів Савойї”. Як розповіли організатори, над створенням проєкту почали працювати після того, як сири Гуцульська овеча бриндзя та Гуцульська коров’яча бриндза отримали статус географічних зазначень. Організації-управителі цих географічних зазначень — Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів (м. Рахів) та Асоціація карпатських ватагів (с. Верховина) — і реалізують проєкт.

Варто зазначити, що не йдеться про маршрут у класичному розумінні — від точки “А” у точку “Б”. На Facebook-сторінці Гуцульских сирних плаїв зазначено, що проєкт працює над створенням мережі локацій, кожна з яких має свою індивідуальну пропозицію.

Ми допомагаємо локаціям сформувати та популяризувати їхні туристичні пропозиції. Тільки за однієї умови: кожна з них повинна працювати із зареєстрованими географічними зазначеннями “Гуцульська овеча бриндзя” чи “Гуцульська коров’яча бриндза” виробляти, пропонувати до дегустації, продавати чи просто популяризувати, розповів керівник проєкту Тарас Антонюк.

Він зазначив, що Гуцульські сирні плаї — це майданчик для спільної роботи над розвитком культурно-гастрономічного туризму в українських Карпатах. Окрім цього у проєкті вбачають важливу економічну складову. Полонинські господарства займають вагоме місце у економіці гірського регіону України, але їхня діяльність занепадає і кількість таких господарств постійно зменшується.

Проєкт, через розвиток туризму, сприяє економічному зростанню та розвитку підприємництва в українських Карпатах та підтримує місцеві громади.

Цього року до культурно-туристичного маршруту планують залучити щонайменше 15 локацій у Закарпатській та Івано-Франківській областях. Локації маршруту можна впізнати за спеціальним ознакуванням — логотипом “Гуцульські сирні плаї”. Він є своєрідним знаком якості і означає, що локації працюють на основі спільних цінностей та стандартів якості послуг.

До кожної локації також встановлять уніфіковані вказівники, щоб відвідувачам було простіше їх знайти. Для зручності, інформацію про кожну локацію маршруту зберуть у путівнику — там буде описана туристична пропозиція кожної локації та контактні дані. Путівник зараз у роботі, його представлять вже цієї осені. Паралельно готують сайт з такою ж інформацією. Також в основних дестинаціях маршруту будуть розміщені карти-схеми.

Зазначимо, що проєкт Культурно-туристичний маршрут “Гуцульські сирні плаї” реалізується за грантової підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram