Уперше за останні 35 років у промислових посівах озимого ріпаку учені ідентифікували борошнисту росу. Про це AgroTimes сказав заступник директора з наукової роботи Інституту захисту рослин НААН Сергій Ретьман.

— Восени прояви хвороби були на деяких гібридах озимого ріпаку у Хмельницькій, Вінницькій, Тернопільській, Івано-Франківській областях. Міцелій ми спостерігали і з нижнього боку листка, і з верхнього. Можливо, дехто із виробничників, бачачи міцелій знизу листка, вважав це пероноспорозом, але ми в лабораторних умовах ідентифікували збудника борошнистої роси, — зазначив науковець.


Поява збудника хвороби на ріпаку для науковців була цілковитою несподіванкою, адже восени посіви обробляли препаратами триазольної групи, які добре контролюють борошнисту росу. Сергій Ретьман не виключає, що таке масове поширення хвороби пов’язано із культивацією нових гібридів.

— Випадок цікавий, тому ми заклали дослід щодо застосування морфорегуляторів і вже в середині березня можна буде зорієнтуватися, наскільки ці препарати зменшили ураженість борошнистою росою, — зауважив учений.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram