Впродовж 23-25 вересня у польському місті Беднари неподалік Познані відбувалась одна з найбільших аграрних виставок Польщі Agro Show. Знані і не дуже, великі і дрібні виробники сільськогосподарської техніки зібралися на заході, щоб, як це годиться на виставках, продемонструвати новинки, показати вже відомі агрегати, поспілкуватися і поділитися досвідом. Серед розмаїття фірмових прапорів та стендів вже здалеку увагу привертало місце, брендоване логотипами KUHN.
І не лише через яскраво червоний фірмовий колір. Цього року компанія дуже ґрунтовно підготувалася до виставки, обладнавши чи не найбільший стенд. І особливо приємно було бачити на ньому українське представництво та деяких дилерів компанії.
KUHN XXL — високопродуктивні машини на запит українського ринку
Для українського KUHN цьогорічна виставка Agro Show стала дебютним закордонним заходом такого типу. В Україні компанія завжди була активна на аграрних подіях, брала участь у різних виставках, організовувала демонстраційні покази та багато інших заходів. Цього ж року, зі зрозумілих причин, такої змоги немає. Однак після початку повномасштабної війни KUHN продовжує успішну роботу в Україні і зупинятися не планує. Тому масштабну виставку у сусідній Польщі розглядали як вдалий майданчик для ділового нетворкінгу та місце, де можна ознайомити дилерів з новинками компанії.
А ознайомлювати є з чим. На, без перебільшення, величезному стенді KUHN (близько 4000 кв.м) новинкам приділили особливу увагу, точніше їм виділили окрему секцію — KUHN XXL. Вже назва натякає, що йдеться про масштабні, великі і потужні машини. Для польського та й загалом європейського ринку техніка таких масштабів поки що не особливо актуальна, а от для українського — якраз. Навіть більше, рішення про створення формату XXL в KUHN приймали, значною мірою опираючись на запит українського ринку.

— Частина нашого стенду під знаком XXL — це зразки техніки, призначеної для великих сільськогосподарських підприємств. Вона широкозахватна, продуктивна, технологічна — це саме те, що KUHN пропонує українському ринку. В Україні завжди був великий сільгоспвиробник, відповідно і запит на таку техніку, на який KUHN і реагує, — розповів нам генеральний директор “КУН-Україна” Асад Лапш.
Він відзначив, що сьогодні у Європі також помітна тенденція до укрупнення сільськогосподарських виробництв. Значною мірою — це реакція на подорожчання виробничої діяльності. Індивідуально середньому європейському фермеру дедалі невигідніше самостійно господарювати, а укрупнення є чи не єдиним варіантом економії.
За словами Асада Лапша, європейські фермери по-різному підходять до питання укрупнення. Значна роль у цьому процесі належить кооперації, адже можливості збільшувати виробничі площі для агрогосподарств Європи часто обмежені законодавством. Змога ж об’єднуватися в асоціації чи кооперативи допомагає економити на масштабах. Відповідно, на ринку ЄС поступово зростає потреба у широкозахватній техніці.
— Якщо ще п’ять років тому європейські виставки такого типу як Agro Show були нецікаві українському аграрію, то сьогодні ситуація змінилася. Це помітно і по цій виставці. Оглянувши стенди, я розумію, що тут український аграрій може побачити зразки техніки, яка йому може бути цікавою та корисною, — зазначив Асад Лапш.
Отож, у найближчій перспективі для українських аграріїв європейські регіональні виставки можуть стати цікавими майданчиками.
Made in Europe як вигідна перевага для українського аграрія

Машини з дуже високою продуктивністю привертали увагу і на стенді KUHN. Одним з таких є самохідний обприскувач F40 EVO. Це машина бренду Artec, який KUHN придбав у 2019 році. На виставці презентували вже брендований у фірмових кольорах KUHN агрегат та повністю інтегрований у структуру компанії, включно з сервісним обслуговуванням та можливістю замовлення запчастин.
Цей обприскувач на сьогодні займає 35% ринку Франції у своєму сегменті. Висока потужність та продуктивність робить його актуальним для українського ринку. Вже з першого погляду увагу привертає будова обприскувача з зашкленою кабіною оператора та розташованою перед нею штангою розпилювача. Таке розміщення підвищує комфорт і ефективність роботи оператора. Сама кабіна герметична (IV клас), простора та ергономічна. В оператора пневматичне сидіння з високою спинкою, кондиціонер, три склоочисники, повне світлодіодне освітлення та центр керування з двома моніторами та джойстиком.
Обприскувач має основний бак з нержавіючої сталі об’ємом 5000 або 6000 літрів. Гідравлічно керований бак для концентратів дає змогу завантажувати як рідкі, так і порошкові хімічні речовини. Машина також оснащена додатковим резервуаром для чистої води на 600 літрів.
Попри масштабний розмір KUHN F40 Evo доволі економний у плані споживання палива і не потребує високих експлуатаційних витрат. 6-циліндровий двигун об’ємом 7,8 л (Stage V) має 218, 252 або 280 к. с. залежно від потреб, а його максимальний крутний момент 1159 Нм доступний при 1400 об/хв. Двигун працює з гідромеханічним або повністю гідрокінетичним приводом та має гарантію 5 років.
KUHN F40 Evo може бути оснащений трьома різними системами розпилення:
- Пневматичною системою закриття форсунок з можливістю використання від 7 до 15 секцій.
- Системою імпульсного розпилення DYNAPULSE з можливістю застосування від 7 до 30 секцій.
- Системою DYNAPULSE EVO з функцією DYNAPULSE plus, яка уможливлює компенсацію дози на поворотах і змінне дозування
Штанги з системою DYNAPULSE EVO підготовлені до майбутнього використання системи індивідуального відбору бур’янів та системи точкового обприскування гербіцидів KUHN i-spray. Штанга обприскувача також може бути оснащена системою автоматичного керування та утримання штанги над ґрунтом або рослинами. Можна використовувати штангу від 28 до 50 м і оснащувати її 3 або 5 датчиками.
Трансмісія та двигун повністю контролюються електронікою для оптимізації обертів відповідно до фактичного навантаження під час роботи. Це рішення значно знизило споживання палива та рівень шуму.

— В основному самохідні обприскувачі KUHN виготовляють філіали у Бразилії. Ця ж машина — це європейський продукт, виготовлений у Франції. Для українських аграріїв це означає скорочення термінів поставок і дешевшу логістику. Машина вже зараз повністю доступна для замовлень в Україні, — розповів комерційний менеджер KUHN в Україні Дмитро Довженко.

Ще одна новинка KUHN із серії XXL, виготовлена на французькому заводі, — це 14-метровий культиватор Prolander. У такій ширині на Agro Show його представили вперше. До цього Prolander був доступний у так званій європейській версії — з шириною 6 м і 7,5 м. 14-метрова машина — це вже український варіант, який розробили саме під український ринок.
Йдеться не лише про робочу ширину, а й про адаптивність до вимог транспортування українськими дорогами загального користування. Культиватор є своєрідним трансформером: він складається до розмірів 3 м у ширину і 4 м у висоту. Таким чином, попри велику ширину захвату, він повністю відповідає вимогам до транспортування українськими дорогами.
За словами Дмитра Довженка, виготовлення машин адаптованих для наших доріг загального користування є особливістю європейського виробництва і перевагою для українських аграріїв. На відміну від, скажімо, американської габаритної техніки, яка зазвичай пристосована до американських умов та вимог. Разом з вартістю логістики та термінами поставок, цей фактор у наступні роки може навіть суттєво змінити пропорцію між присутністю американських і європейських виробників в Україні.
Оптимізація без втрати якості: ґрунтообробка та внесення добрив
У сегменті ґрунтообробної техніки цікавою для українських аграріїв є також лінійка коротких дискових борін Optimer від KUHN, продемонстрована на Agro Show. Вона представлена у двох варіантах, залежно від діаметрів дисків: 510 мм — L та 620 мм — XL. У виготовленні таких борін сьогодні KUHN можна назвати лідером асортименту, адже компанія пропонує їх у широкому діапазоні розмірів рами — від 3 до 12 м. Серія доступна у начіпних та напівначіпних моделях.

Важливе призначення цих борін у сучасних умовах господарювання — забезпечити підвищення продуктивності без втрати якості. Ця лінійка — це відповідь на необхідність скорочення кількості і тривалості робочих проходів. В останні роки таке переформатування роботи особливо актуальне і через здорожчання ресурсів, і через мінливість кліматичних умов.
Машини з меншим діаметром дисків ідеальні для роботи після зернових культур. З більшим — після кукурудзи та соняшника. Борони інтенсивно перемішують ґрунт з рослинними рештками, готуючи посівне ложе під наступну культуру. Вони сприяють руйнуванню капілярності пожнивних залишків, убезпечуючи від випаровування вологи з ґрунту.
Ще одна екстра велика новинка KUHN, представлена на виставці — штанговий розкидач добрив AERO GT 60.1. Велика робоча ширина, висока швидкість роботи та дуже місткий бункер дають змогу досягати щоденної робочої потужності до 400 га і навіть більше.
Розкидач допомагає оптимізувати дозування та розкидання добрив. Шість висівних апаратів (по три з кожного боку) забезпечують точне дозування навіть найпроблемніших добрив. Ролики мають гідравлічний привід, їх обертання пропорційне швидкості руху. Потік можна регулювати, змінюючи швидкість обертання роликів. Максимальний потік може досягати 250 кг/хв.
Розкидач стабільно працює при високій швидкості руху (15 км/год). Це забезпечують три компоненти:
- маятникова підвіска з механічною системою вирівнювання;
- паралелограм з амортизаційними батареями;
- гідропневматична підвіска осі.
AERO GT ідеально вносить добрива уздовж межі поля, забезпечуючи високі врожаї з усієї ділянки. Виробник нас запевнив, що стабільна штанга гарантує 100-відсоткове розподілення дози до самої межі поля і що нічого не потрапить за межі ділянки.

Ще одне високотехнологічне рішення для великих ферм від KUHN — точний причіпний розкидач добрив AXENT 100.1. Ця модель обладнана баком об’ємом 9400 л і ідеально підходить для великих господарств, які використовують різні види добрив. Розкидач оснащений передовими технічними рішеннями (EMC, VARISPREAD PRO), які гарантують правильну дозу добрива в будь-якій ситуації та знижують витрати.
Він розрахований як для гранульованих (AXIS PowerPack на базі AXIS H-EMC з робочою шириною від 18 до 50 м), так і подрібнених добрив, наприклад, вапна (Lime PowerPack шириною до 18 м). Окрім цього розкидач обладнаний системою Fast Fit для переобладнання з AXIS PowerPack на Lime PowerPack за 10 хвилин.
Новинки посівної техніки
Справжніми родзинками стенду стали сівалки KUHN. Зокрема, агрегат, який завершує лінійку просапних сівалок KUHN — Supra TRR. Цього року вона з’явиться в Україні як комерційний, готовий до продажу агрегат. Машину впродовж 2 років тестували в наших умовах і зараз вона вже повністю готова для продажу українським сільгоспвиробникам. У KUHN називають її топовою сівалкою, яка повністю адаптована під потреби і реалії українського ринку.
Центральний бункер сівалки вміщує 8600 л. Supra TRR добре працюватиме під час посіву за мінімальними технологіями ґрутообробітку та при прямому посіві. Це все завдяки використанню гідравлічного тиску на робочі секції, який може досягати до 330 кг на секцію.

Для висіву за нульовою технологією KUHN представив пневматичний посівний комплекс AUROCK, який пропонується в двох варіантах: — з одним дозуючим механізмом — AUROCK 6000 R та двома — AUROCK 6000 RC, робочою шириною 6 м. Електронна система сумісна з ISOBUS.
При нульовому обробітку ґрунту посів є фактично єдиною агротехнічною операцією, тому і критично важливим етапом. Посівний комплекс AUROCK може оснащуватися переднім подрібнювальним котком для вирівнювання рослинного покриву та прискорення розкладання зелених решток або для руйнування великих рослин. Після цього насіння можна без перешкод розподіляти на дно борозни. Сівалка дає змогу працювати одразу після соняшника чи кукурудзи.
Поділений на дві частини бункер відкриває можливості для різних варіацій:
- висівати основну культуру та вносити добриво в один ряд;
- сіяти основну культуру та добриво через кожен другий ряд;
- висівати дві культури в один ряд;
- сіяти дві культури в кожен другий ряд;
- висівати одну основну культуру в кожен другий ряд;
- здійснювати посів однієї культури через ряд (коли потрібно більше місця між рядами) або двох сортів одного виду в кожному другому ряду.
Агрегат навіть дає змогу регулювати тиск котка на ґрунт за допомогою термінала в кабіні. Мульча на поверхні ґрунту затримуватиме вологу в умовах її браку. Азот також повертається у ґрунт, посилюючи біологічну активність.
Можливості замовлення техніки KUHN в Україні під час повномасштабної війни
“Українські аграрії показали нам приклад незламності духу і того, як слід працювати в умовах війни. Те, як фермери не опускають рук, продовжують працювати попри війну, попри здорожчання практично всього, попри проблеми з експортом, попри небезпеку для власного життя, надзвичайно надихає”, — Асад Лапш, гендиректор КУН-Україна.
Серед інших представлених машин на виставці: комбінований агрегат Performer 7000, культиватор для смугового обробітку з одночасним внесенням добрив Striger, кілька розкидачів добрива, машини для скошування та зграбування, ворошилки, прес-підбирачі, навісні обприскувачі, машини для збору корму та чимало агрегатів для дрібних та середніх господарств.

Вся ця техніка вже повністю готова до замовлень в Україні. У KUHN зазначили, що зараз особливих проблем з поставками машин та запчастин в Україну немає. Можливі хіба незначні затримки суто через черги на кордонах. Однак, є проблема, яка виникла ще до початку повномасштабної війни, через COVID-19 — це перебої з постачанням електронних компонентів та деяких комплектуючих, наприклад, шин, підшипників, карданів.
— Сьогодні KUHN на 80% виробляє техніку на своїх потужностях, але є 20%, в яких ми залежимо від сторонніх постачальників, — розповів Дмитро Довженко. — Часто виготовлення потрібних нам комплектуючих у постачальника розписане на рік наперед, відповідно, це збільшує терміни виробництва нашої техніки. Особливо, коли йдеться про специфічні, нестандартні моделі. Тому їх слід замовляти заздалегідь.
Водночас, як парадоксально це б не звучало, ситуація з пандемією COVID-19 має і позитивні наслідки для KUHN в Україні. Два роки роботи під час пандемії у компанії отримали свою неформальну назву — “covid режим”. І сьогодні гендиректор KUHN-Україна вважає, що досвід роботи у такому режимі допоміг компанії увійти у робочий режим після шоку 24 лютого. Асад Лапш розповів, що перші півтора місяці після російського вторгнення в Україну компанія, як і більшість, перебувала у шоковому стані, який додавав паніки. Однак згодом оговталися і повернулися до роботи у так званому “covid режимі” — в умовах кризи і обмежень у пересуванні.
— Українські аграрії показали нам приклад незламності духу і того, як слід працювати в умовах війни. Те, як фермери не опускають рук, продовжують працювати попри війну, попри здорожчання практично всього, попри проблеми з експортом, попри небезпеку для власного життя, надзвичайно надихає. І ще й при всьому цьому навіть певною мірою інвестують у техніку на своєму виробництві. Це вражаючий приклад, вартий наслідування. Тому і ми продовжуємо роботу, підтримуємо своїх клієнтів, намагаємося максимально оперативно надавати сервісну підтримку. Зрозуміло, що в умовах війни і нинішньої ринкової ситуації фермер перш за все акцентує на тому, щоб максимально експлуатувати вже наявні у нього машини. Відтак і сервісна підтримка зараз для нас виходить на перший план, — розповів Асад Лапш.
Цьогоріч KUHN-Україна навіть вдалося на 30% перевиконати план продажів запчастин. Для аграріїв це свідчить про спроможність компанії привезти запчастини в Україну та доставити їх кінцевому споживачу. Загалом, зрозуміло, в компанії не говорять про особливу задоволеність роботою та економічними показниками цьогоріч, однак після початку повномасштабної війни доволі швидко увійшли в робоче русло, робота триває, нові бізнес-ідеї з’являються, сервісні центри 24/7 на зв’язку з клієнтами. І, як видно з присутності українського представництва на Agro Show у Польщі, KUHN готовий для роботи з українськими клієнтами, які потребують нових рішень для свого господарства.
Наталя КУЗЬО
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram