У той час як виробники культур витрачають мільйони на покупку гербіцидів проти бур’янів, органічний фермер з Канади вирішив піти іншим шляхом.

Втомившись від боротьби з сегетальною рослинністю на своєму органічному полі в Саскачевані, канадський фермер в третьому поколінні Рон Глейм удосконалив стару практику знищення проблемних рослин окропом. Поливати бур’яни киплячою водою давно відомий спосіб, який застосовується прихильниками органічного виробництва. Деякі для ефективності додають в суміш оцет, інші лимонну кислоту, а треті, як Глейм, спирт.

— Чотири роки тому я теж почав використовувати проти бур’янів гарячу воду, але потім протягом наступних трьох років переключився на пар, створивши машину, яка направляє струмінь палючої води зі спиртом на бур’яни. Майже півтора року тому я запатентував винахід і вважаю, що воно має відмінні перспективи, — каже Глейм.

Свій агрегат X-Steam-inator представив на виставці агротехніки в Канаді. Гостей розробка зацікавила.

NB: X-Steam-inator використовує електрику для створення пари на вимогу з баків з керамічної ізоляцією.

Винахідник заявляє, що машина допоможе контролювати ріст бур’янів до посіву культур. Також передбачене налаштування для «відпарювання» бур’янів між рядами.

Презентація парової машина стає ще актуальнішою на тлі суперечок про гліфосат. Проте, Глейм каже, що у нього особисто не побоювань з приводу небезпеки гербіцидів з гліфосатом, просто він хоче допомогти аграріям заощадити гроші за рахунок скорочення застосування гербіцидів.

Франсуа Тардіф, професор науки про кукіль у Університеті гвельфів, прокоментував, що коли мова заходить про застосування окропу або пари для руйнування рослинних тканин, великою перешкодою для комерціалізації розробок є кількість енергії, необхідної для виробництва достатньої кількості палючої рідини.

Парогенеруючі машини, в тому числі призначені для точкової обробки, вже застосовувалися в історії для боротьби з бур’янами на невеликих площах з дорогими культурами і у фруктових садах. Але Глейм має намір використовувати свою машину для комерційного виробництва зернових культур, а також для органічних культур. Він сказав, що буде працювати з інженерами, щоб підвищити ефективність агрегату, щоб використовувати менше енергії.

Якщо все піде так, як хотілося б, перші зразки парової машини нового покоління для комерційного застосування будуть готові на 2021 рік.

За матеріалами AgroXXI.ru

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram