Іспанська Каталонія готується до надзвичайного стану через катастрофічний брак води

Редакція GrowHow.in.ua    2023-12-15
Регіональний уряд іспанської Каталонії має намір запровадити надзвичайний стан із січня через посуху. Про це заявив радник із питань клімату David Mascort.

Це означає, що в Каталонії будуть обмеження загального споживання води. На першому етапі планують встановити ліміт до 200 літрів на добу на одну людину в рамках комунальних послуг. Також заплановані обмеження у сільському господарстві та промисловості.

На другому етапі загальне споживання води на душу населення можуть скоротити до  180 літрів на добу, на третьому — до 160 літрів.

Цьогоріч влітку каталонський уряд вже вводив надзвичайний стан у кількох десятках муніципалітетів через посуху, яка триває вже понад 30 місяців, і безпрецедентну нестачу води. У деяких місцевостях введено обмеження на споживання води, зокрема для поливу городів.

Окрім цього багато прибережних муніципалітетів прибрали душові та дитячі басейни на пляжах, щоб зменшити споживання води туристами. Також заборонено наповнювати питною водою приватні басейни.

— Ми знаємо, що громадянам не подобаються такі рішення, оскільки вони впливають на їхні життя та бізнес, але ситуація з посухою є дуже серйозною. Прогнози погані, води стає все менше, — зазначив David Mascort.

Введення надзвичайного стану в Каталонії готували понад два роки в рамках національного плану подолання посухи. Обмеження на споживання води раніше ввели автономні регіони Андалусія, Естремадура і Наварра.

Читайте також: Надзвичайна посуха в Іспанії: фермери відправляють худобу на забій і беруть участь у дощових богослужіннях

Каталонська компанія з управління водними ресурсами ACA звернула увагу жителів на необхідність відповідального використання води та нагадала, що оптимальне індивідуальне споживання не повинно перевищувати 90 літрів на людину на добу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram