Редакція GrowHow.in.ua 2023-10-27Енергетичний потенціал біомаси в Україні становить понад 25 млн тонн нафтового еквівалента на рік. Це великий потенціал для задоволення своїх та європейських енергетичних потреб користуючись з залишків і відходів сільськогосподарського виробництва.
Як повідомила GrowHow пресслужба Мінагрополітики, про це під час виступу на конференції «Перспективи та умови для ринку біометану в Україні» повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.
За його словами, Європейський Союз має плани з виробництва біометану до 35 млрд м3/рік до 2030 р. Україна потенційно може забезпечити до 20% цієї потреби, запропонувавши найдешевшу сировину. Таким чином український біометан може конкурувати фактично з будь-якими країнами.
— Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських угідь і, відповідно, один з найкращих потенціалів для виробництва біометану, — зазначив Віталій Головня. — Біометанові та біогазові заводи також виробляють дигестат, який може стати основним органічним добривом необхідним для відродження ґрунтів.
Заступник Міністра додав, що використання біоенергетичного потенціалу аграрної галузі та переробної промисловості сприятиме децентралізації енергосистеми та надійному енергозабезпеченню громад. Також збільшить доходи агровиробників та в цілому зміцнить енергетичну безпеку держави.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram






