Дорогі помідори і неякісні яблука: ситуація на плодоовочевому ринку України

Цього сезону якість яблук буде ключовою при формуванні цінової політики. На більш високі ціни можуть сподіватися ті садівники, які зберуть якісний врожай. Про це зазначили експерти проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”.

Погодні умови у другій половині літа у багатьох регіонах виявилися несприятливими для виробництва плодовоовочевої продукції, зокрема і яблук. З перших днів масового збору врожаю яблук зимових сортів садівники відзначають невідповідність стандартним якісним показникам. Через суху спекотну погоду плоди у садах не набрали необхідного розміру та ваги. Саме тому, якісна продукція виділятиметься на ринку, відповідно і коштуватиме дорожче.

Також екперти зазначили, що вищі ціни цього сезону традиційно будуть на експортні партії яблук. Хоча на сьогодні є певні проблеми, особливо з морською логістикою, провідні яблучні компанії України активно готуються до нового експортного сезону.

Також аналітики не виключають й зміни ринкової ситуації у сегменті тепличних помідорів в Україні вже найближчим часом. Друга половина серпня у більшості регіонів України була сухою та спекотною. Це суттєво вплинуло на якість овочів закритого ґрунту. Зокрема, значно зменшились обсяги урожаю тепличних помідорів. Ті ж плоди, які все ж потрапляли на внутрішній ринок, у більшості випадків мали меншу від середньостатистичної масу та ознаки сонячних опіків

— Ті виробники, які станом на останню декаду серпня мали в наявності томат задовільної якості, без особливих проблем підвищували відпускні ціни на наявні партії продукції. Проблем зі  збутом вони також не відмічали, — зазначили експерти.

Аналітики очікують, що саме після встановлення більш прохолодної погоди на території України, обсяги збору помідорів зростуть. Відповідно, і зупинеться зростання цін на ці плоди.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram