Редакція GrowHow.in.ua 2023-11-08Цьогоріч Франція знову стала найбільшою виробницею вина у світі. Країна обігнала Італію, де виробництво цього напою скоротилося на 12%. Про це GrowHow повідомили у Міжнародній організації винограду та вина (OIV).
Італія лідирувала у виробництві вина серед країн з усього світу з 2007 р., за винятком 2011 і 2014 рр. Однак у 2023 р. італійські виноградники особливо постраждали від пероноспорозу — грибкової хвороби. У Франції цьогоріч ситуація теж не ідеальна і дуже сильно коливається, залежно від регіону, але все краща, аніж в Італії.
В OIV зазначили, що світове виробництво вина, яке сильно постраждало від морозів, посухи та цвілі, цього року досягло найнижчого рівня з 1961 р. За інформацією від 29 країн, які виготовляють 94% вина у світі, цьогоріч загальний обсяг виготовленого вина складе від 241,7 до 246 мільйонів гектолітрів.
У Північній півкулі виробництво вина особливо постраждало в Іспанії (-14%) і Греції (-45%). У південній півкулі особливо постраждали Австралія (-24%), Аргентина (-23%), Чилі (-20%) і Південна Африка (-10%).
Читайте також: “Вина Срібної Землі”: як на Закарпатті відроджують виноробську славу
Кілька країн добре показали себе в складних умовах. Серед них США (+12%), які зберігають свою позицію четвертого світового постачальника завдяки низьким температурам і сильним дощам у виноробних регіонах Napa i Sonoma.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram








